З якого матеріалу дешевше побудувати будинок в компанії Eco House
Розрахувати вартість будинку

1. В каком архитектурном стиле вы хотите свой новый дом?

выберите один или несколько

можно пропустить

pic
pic
pic
pic
pic
Куда присылать результаты?
Ваша скидка 0%
pic

Богдан

Главный архитектор Eco House

Здравствуйте, меня зовут Богдан, я главный архитектор компании Eco House.

Помогу вам быстро и легко пройти этот опрос.

Готово 0

Мрієте про власний будинок, але не хочете переплачувати? Що ж, перш ніж втілювати це бажання в реальність, варто добре подумати, для яких цілей зводиться будівля. Якщо мова йде про дачу, куди ви будете навідуватись сезонно – це одне, але коли справа доходить до постійного житла – тут все зовсім інакше. Отож, давайте розберемось, з чого вигідніше будувати будинок та які матеріали вам знадобляться.

Зміст статті

 • Дешевий будинок своїми руками – етап проектування
 • З чого побудувати будинок недорого – вибір матеріалів
 • Цегляне будівництво
 • Будівництво будинку з бетонних блоків
 • Спорудження будинку з дерева
 • Зведення будинку з панелей
 • Альтернативні матеріали і сучасні технології
 • Порівняння найбільш затребуваних будматеріалів

Дешевий будинок своїми руками – етап проектування

Для тих, хто прагне побудувати будинок недорого, будь то своїми руками, або за допомогою фахівців, важливо зрозуміти, де економія буде розумною, а де – недоречною. Так, можна вибрати бюджетний матеріал, частину робіт виконати самостійно, але, перше, на що варто звернути увагу – це етап проектування. Створюючи проекти приватних будинків в Києві, компанія Eco House реалізувала тисячі неймовірних ідей. Разом з цим, ми переконалися, що заощадити можна за рахунок ергономічного планування та конструктивних елементів будівлі. Отож, як побудувати найдешевший будинок і яке житло належить до цієї категорії?

 • Будинок простої квадратної або прямокутної конструкції, адже чим складнішою є форма споруди, тим дорожче її відтворити.
 • Одноповерховий (без сходів, перекриттів і т.д., що збільшують витрати) або невеликий двоповерховий будинок з продуманим використанням наявного простору.
 • Будинок з низько заглибленим фундаментом без підвалу (врахуйте, що будівництво підвального приміщення збільшує витрати приблизно на 30%).
 • Будинок з простим двох- або чотирьохскатним дахом (наявність мансардних вікон, великої кількості кутів, переходів, люкарн може в 2-3 рази збільшити вартість даху).
 • Будинок з традиційними прямими зовнішніми стінами і стандартними вікнами (без арок, колон, балконів і т.п.)

Сподіваємось, що логіка рішень тут зрозуміла – чим менше складних конструктивних елементів, тим вищою є ймовірність побудувати будинок дешево.

Клієнтів зазвичай приваблює оригінальна архітектура будівлі, красива картинка, але, на жаль, подібні рішення дуже дорогі. Якщо ви захочете замовити проектування будинків і котеджів на нашому сайті, ми із задоволенням запропонуємо типові проекти сучасного і, разом з тим, економного житла.

З чого побудувати будинок недорого – вибір матеріалів

Отож, перейдемо до найважливішого запитання – вибору найбільш економного матеріалу. Якими критеріями він повинен володіти? Погоджуючись з більшістю будівельних експертів, ми вважаємо, що будматеріали для будинків постійного проживання повинні володіти параметрами:

 • міцності;

 • довговічності;

 • низької теплопровідність;

 • хорошої шумоізоляції;

 • морозостійкості;

 • вологонепроникності.

Всі види матеріалів, які підходять для зведення постійного житла, ми умовно об’єднали в 5 груп:

 1. Цегла та її види;

 2. Легкі бетонні блоки;

 3. Дерево;

 4. Спеціальні панелі;

 5. Альтернативні матеріали і нові технології.

Відзначимо, що на нашому сайті можна замовити будинок повністю під ключ з будь-якого матеріалу цієї групи.

Цегляне будівництво

Міцність – одна з найважливіших характеристик цегли. Цей матеріал дозволяє зводити наймасштабніші будівлі і добре протистоїть дії зовнішніх чинників. Але, оцінюючи його з точки зору ціни, відзначимо, що забудовника чекають досить великі фінансові витрати. Більш того, для забезпечення хорошої енергоефективності, стіни з керамічної або силікатної цегли потребують утеплення, а під будівлею потрібно заложити міцний фундамент.

Зате будинок, побудований з цегли, не згорить, не згниє і не піддастся усадці.

Плюси цегли

Мінуси цегли

Міцність,

Велика вага,

Довговічність,

Висока теплопровідність, а це необхідність додаткового утеплення,

Морозостійкість,

Потрібен міцний фундамент,

Надійність,

Висока вартість матеріалу,

Привабливий зовнішній вигляд,

Тривалий процес будівництва.

Можливість втілити будь-який складний проект.

 

Будівництво будинку з бетонних блоків

Поява на ринку бетонних блоків склала величезну конкуренцію цеглі і змусила її суттєво поступитись позиціями.

Доступна ціна – це вагомий фактор, що схиляє забудовника зробити свій вибір на користь блоків. Вони дозволяють побудувати як дешевий будинок, так і звести будівлю складного типу.

Варто також зазначити, що блоки є великогабаритним матеріалом, здатним замінити від 4 до 14 стандартних цеглин. Що це означає для клієнта? Те, що його будинок побудується швидше і дешевше. На нашому сайті можна замовити будівництво будинків в Києві з широкого спектру матеріалів, в тому числі блоків наступних видів:

 • газоблоку;

 • піноблоку;

 • керамоблоку;

 • термоблоку.

Піно- і газоблоки володіють фактично однаковими технічними характеристиками, відрізняючись внутрішньою структурою. Піноблок виготовляється з піску, цементу, вапна і піноутворювача. У нього замкнуті пори, низька вага і високі енергозберігаючі здібності. Будівництво будинків з піноблоків в Києві не потребує додаткового захисту від вологи.

Газоблок виготовляють з бетонної суміші і газоутворювача, тому в його структурі є невеликі наскрізні канали. Обидва матеріали випускаються в різних розмірах, що дозволяє забудовнику підібрати потрібний блок для реалізації свого проекту. З цієї причини зведення будинків з газоблоку в Києві вважається цілком виправданим.

Будинки з керамічних блоків стали досить популярними в Європі і поступово завойовують ринок України. Виготовляють матеріал з обпаленої глини і деревної стружки. Блок має пори і рифлену поверхню, з’єднується за принципом паз-гребінь. Будувати з нього можна швидко і недорого.

Будівництво будинків з термоблоків в Києві – це дуже вигідне рішення. Їх зводять з пінополістирольних блоків, що заповнюються бетоном. Технологія також відома як будівництво будинків методом незнімної опалубки. Житло виходить повністю теплоізольованим і не потребує додаткового утеплення, що теж економить власнику чималі кошти.

Тому, якщо ви шукайте спосіб, як дешево побудувати будинок, є сенс використати термоблоки. Вартість будівництва у них невисока, а енергоефективність в рази вище, в порівнянні з тією ж цеглою.

Матеріал

Плюси

Мінуси

Газоблок

Морозостійкість,

Вогнестійкість,

Екологічність,

Невисока ціна,

Швидкість кладки.

Крихкість,

Висока водопроникність,

Потреба в міцному фундаменті.

Піноблок

Енергоефективність,

Швидкість зведення,

Низька теплопровідність,

Звукоізоляція,

Доступна ціна.

Потреба в міцному фундаменті,

Крихкість.

Керамоблок

Низька теплопровідність,

Легкість,

Екологічність,

Швидкість спорудження,

Довговічність.

Невисока міцність,

Вразливість до вологи,

Низька звукоізоляція.

Термоблок

Міцність,

Пожежна безпека,

Енергоефективність,

Не має потреби в теплоізоляції.

Низька повітропроникність стін,

Необхідність установки системи вентиляції

Спорудження будинку з дерева

 

Факти говорять про те, що будівництво дерев’яних будинків схиляє в свій бік багато забудовників. Це древній і перевірений метод. Якщо вибирати, з чого дешевше побудувати будинок своїми руками, то натуральне дерево стане безпрограшним варіантом.

 • По-перше – це вигідно навіть з огляду на ринкову ціну матеріалу,

 • По-друге – технологія проста,

 • По-третє – освоїти нюанси будівництва може практично будь-хто.

Цікавий факт. Для досягнення однакового теплозберігаючого ефекту, знадобиться брус діаметром 220 мм, тоді як товщина цегляної кладки сягне 600 мм, що практично в три рази більше.

Очевидно, що будівництво будинків з бруса дозволить заощадити на витратах матеріалу і знизить кошторис робіт.

Для будівельних цілей сьогодні підходить звичайний брус і оциліндровані колоди. Також використовується технологія зведення дерев’яних будинків з клеєного бруса. В основному, дерево характеризується наступними показниками:

Плюси дерева

Мінуси дерева

Міцність,

Пожежонебезпека,

Швидкість зведення,

Схильність вбирати вологу,

Висока теплоізоляція,

Необхідність спеціальної обробки від паразитів,

Економія на легкому фундаменті,

Звичайний брус дає усадку стін.

Економія на облицюванні.

 

 

Зведення будинку з панелей

 

Хочемо звернути вашу увагу на будівництво будинків з СІП панелей. Тут застосовуються спеціальні каркасні листи, пошарово склеєні з утеплювачем в композитні плити. Ця конструкція не випускає з дому тепло, але разом з цим забезпечує хороший повітрообмін.

З недавнього часу в Україні зацікавилися будівництвом каркасних будинків, більш відомих, як будинки з сендвіч панелей. Зводять їх з утеплених жорстких плит. Будівництво такого будинку відбувається дуже швидко, а в фінансовому плані це значно дешевше бетонних, цегляних і дерев’яних котеджів.

Чимало розмов точиться навколо модульних будинків. Вони можуть зводитися без фундаменту, практично протягом 10 днів.

Приблизно 80% такого будинку виготовляється на заводі у вигляді окремих секцій (модулів) з усіма необхідними комунікаціями.

На будмайданчику їх просто складають по проекту. До речі, подібні будівлі можна розібрати і перевезти в інше місце.

Всі споруди, зведені з панелей, теплоізольовані, (а це економія на утеплювачі) і не потребують великих капіталовкладень на будівельні роботи.

Альтернативні матеріали та сучасні технології

В якості альтернативних матеріалів сьогодні ми представимо:

 • Будівництво будинку з солом’яних блоків. Так, це реально і виправдано. Тут використовується каркасна технологія, а простір між балками заповнюють спресованою соломою в спеціальних рамах або матах. Потім виконується облицювання і будинок готовий.
 • Будівництво саманних будинків в Києві. Саман – це глина, змішана з соломою, що дуже вигідно для тих, хто прагне побудувати будинок недорого своїми руками. Зведення стін тут відбувається за монолітною технологією, методом знімної опалубки чи з блоків.
 • Будівництво каркасного монолітного будинку. Це бетонна споруда з металевим каркасом по контуру, яка зводиться в мінімальні терміни і може відтворювати будь-які архітектурні ідеї.

Тип будинку

Плюси

Мінуси

Солом’яні будинки

Мінімальна ціна,

Хороша теплоізоляція,

Економія на матеріалі, роботах і фундаменті,

Термін служби 50 – 60 років.

Погана вологостійкість,

Схильність до гниття,

Необхідність обробки проти паразитів.

Саманні будинки

Дотримання балансу температур, влітку в будинку прохолодно, взимку – тепло,

Екологічність,

Звукоізоляція,

Пожежна безпека,

Термін служби 50 – 70 років.

Погана вологостійкість,

Довгий процес будівництва,

Необхідність обробки від гризунів.

Каркасно-монолітні будинки

Міцність,

Швидкість збірки,

Відсутність несучих конструкцій і можливість будь-якого планування,

Термін служби більше 100 років.

При порушенні технології будівництва можлива усадка і тріщини.

 

Перераховані матеріали будуть більш бюджетним варіантом, в порівнянні з цеглою, деревом, модульним будівництвом і сендвіч панелями.

Порівняння найбільш затребуваних будматеріалів

Перед тим, як побудувати недорогий будинок, варто ознайомитись з деякими технічними характеристиками будівельних матеріалів. Це дозволить підібрати рішення, адаптоване під ваші кліматичні умовами та вимоги довговічності.

Сподіваємось, наша стаття допомогла вам розібратись, з якого матеріалу дешевше побудувати будинок. У свою чергу, компанія Eco House із задоволенням надасть вам будь-які технічні консультації. Ми будемо раді якісно виконати роботу і забезпечити оптимальну вартість будівництва котеджів, будинків і дач в Україні.

из чего построить дом недорогоМечтаете о собственном доме, но не хотите переплачивать? Что ж, прежде чем воплощать это желание в реальность, стоит хорошенько подумать, для каких целей возводится постройка. Если речь идет о даче, куда вы будете наведываться сезонно – это одно, но когда дело доходит до постоянного жилья – здесь все совершенно иначе. Итак, давайте разберемся, из чего выгоднее строить дом, какие материалы потребуются, и оценим масштабы предстоящей стройки.

Содержание статьи

 • Дешевый дом своими руками – этап проектирования
 • Из чего построить дом недорого – выбор материалов
 • Кирпичное строительство
 • Строительство дома из бетонных блоков
 • Постройка дома из дерева
 • Возведение дома из панелей
 • Альтернативные материалы и современные технологии
 • Сравнение самых востребованных стройматериалов

Дешевый дом своими руками – этап проектирования

дешевый домДля тех, кто стремиться построить дом недорого, будь то своими руками, или с помощью специалистов, важно понять, где экономия будет разумной, а где – неуместной. Да, можно выбрать бюджетный материал, часть работ выполнить самостоятельно, но, первое, на что стоит обратить внимание – это этап проектирования. Создавая проекты часных домов в Киеве, компания Eco House реализовала тысячи невероятных идей. Вместе с этим, мы убедились, что сэкономить можно за счет эргономичной планировки и конструктивных элементов постройки. Итак, как построить самый дешевый дом и какое жилье подходит под этот критерий?

 • Дом простой прямоугольной или квадратной конструкции, ведь чем сложнее форма постройки, тем дороже ее воспроизвести.
 • Одноэтажный (без лестниц, перекрытий и т.д., что увеличивают расходы) или небольшой двухэтажный дом с продуманным использованием свободного пространства.
 • Дом с низко заглубленным фундаментом без подвала (учтите, что строительство подвального помещения увеличивает расходы примерно на 30%).
 • Дом с простой двух- или четырехскатной крышей (наличие мансардных окон, большого количества углов, переходов, люкарн может в 2-3 раза увеличить стоимость крыши).
 • Дом с традиционными прямыми наружными стенами и стандартными окнами (без арок, колонн, балконов и т.п.)

Надеемся, что логика решений здесь понятна – чем меньше сложных конструктивных элементов, тем выше вероятность построить дом дешево.

Клиентов обычно привлекает оригинальная архитектура строения, красивая картинка, но, к сожалению, подобные решения весьма дорогостоящие. Если вы захотите заказать проектирование домов и коттеджей на нашем сайте, мы с удовольствием предложим типовые проекты современного, и вместе с тем, экономного жилья.

Из чего построить дом недорого – выбор материалов

Итак, перейдем к самому волнующему вопросу – выбору наиболее экономного материала. Какими критериями он должен обладать? Соглашаясь с большинством строительных экспертов, мы считаем, что стройматериалы для жилья постоянного проживания должны обладать параметрами:

 • прочности;
 • долговечности;
 • низкой теплопроводности;
 • хорошей шумоизоляции;
 • морозостойкости;
 • влагонепроницаемости.

как дешево построить дом

Все виды материалов, которые подходят для возведения постоянного жилья, мы условно объединили в 5 групп:

 1. Кирпич и его виды;
 2. Легкие бетонные блоки;
 3. Дерево;
 4. Специальные панели;
 5. Альтернативные материалы и новые технологии.

Отметим, что на нашем сайте можно заказать дом полностью под ключ из любого материала этой группы.

Кирпичное строительство

Прочность – одна из важнейших характеристик кирпича. Этот материал позволяет возводить самые массивные строения и хорошо противостоит воздействию внешних факторов. Но, оценивая его с точки зрения цены, отметим, что застройщика ждут довольно большие финансовые затраты. Более того для обеспечения хорошей энергоэффективности стены из керамического или силикатного видов кирпича нуждаются в утеплении, а само строение – в прочном фундаменте.

Зато дом, построенный из кирпича, не сгорит, не сгниет и не подвергнется усадке.

Плюсы кирпича

Минусы кирпича

Прочность,

Большой вес,

Долговечность,

Высокая теплопроводность, а это необходимость дополнительного утепления,

Морозостойкость,

Нужен прочный фундамент,

Надежность,

Высокая стоимость материала,

Привлекательный внешний вид,

Длительный процесс строительства.

Возможность воплотить любой сложный проект.

 

Строительство дома из бетонных блоков

Появление на рынке бетонных блоков, составило кирпичу огромную конкуренцию и заставило существенно уступить позиции.

Доступная цена – это весомый фактор, склоняющий застройщика отдать свое предпочтение в пользу блоков, позволяющих как построить дешевый дом, так и возвести сложное строение.

Стоит также уточнить, что блоки являются крупногабаритным материалом, способным заменить от 4 до 14 стандартных кирпичей. Что это значит для клиента? То, что его дом можно построить быстрее и дешевле. На нашем сайте можно заказать строительство домов в Киеве из широкого спектра материалов, в том числе блоков следующих видов:

 • газоблока;
 • пеноблока;
 • керамоблока;
 • термоблока.

как построить самый дешевый дом

Пено- и газоблоки обладают фактически одинаковыми техническими характеристиками, отличаясь внутренней структурой. Пеноблок производится из песка, цемента, извести и пенообразователя. У него замкнутые поры, низкий вес и высокие энергосберегающие способности. Строительство домов из пеноблоков в Киеве не нуждается в дополнительной защите от влаги.

Газоблок изготавливают из бетонной смеси и газообразователя, поэтому в его структуре есть небольшие сквозные каналы. Оба материала выпускаются в разных размерах, что позволяет застройщику подобрать нужный блок для реализации своего проекта. По этой причине возведение домов из газоблока в Киеве вполне оправдано.

Дома из керамических блоков обрели популярность в Европе и постепенно завоевывают рынок Украины. Производят материал из обожженной глины и древесной стружки. Блок имеет поры и рифленую поверхность, соединяется по принципу паз-гребень. Строить из него можно быстро и недорого.

Строительство домов из термоблока в Киеве – это весьма выгодное решение. Их возводят из пенополистирольных блоков, которые заполняются бетоном. Технология также известна как строительство домов методом несъемной опалубки. Жилье получается полностью теплоизолированным и не нуждается в дополнительном утеплении, что тоже экономит владельцу немалые средства.

Поэтому, если вы ищите способ, как дешево построить дом, имеет смысл использовать термоблоки. Стоимость строительства у них невысокая, а энергоэффективность в разы выше по сравнению с тем же кирпичом.

Материал

Плюсы

Минусы

Газоблок

Морозостойкость,

Огнестойкость,

Экологичность,

Невысокая цена,

Скорость кладки.

Хрупкость,

Высокая водопроницаемость,

Необходимость в прочном фундаменте.

Пеноблок

Энергоэффективность,

Быстрота возведения,

Низкая теплопроводность,

Звукоизоляция,

Доступная цена.

Необходимость в прочном фундаменте,

Хрупкость.

Керамоблок

Низкая теплопроводность,

Легкость,

Экологичность,

Скорость постройки,

Долговечность.

Невысокая прочность,

Уязвим к влаге,

Низкая звукоизоляция.

Термоблок

Прочность,

Пожаробезопасность,

Энергоэффективность,

Не нуждается в теплоизоляции.

Низкая воздухопроницаемось стен,

Необходимость установки системы вентиляции.

Постройка дома из дерева

из чего выгоднее строить дом

Факты говорят о том, что строительство деревянных домов склоняет на свою сторону много застройщиков, так как это древний и проверенный метод. Если выбирать, из чего дешевле построить дом своими руками, то натуральное дерево станет беспроигрышным вариантом.

 • Во-первых – это выгодно даже учитывая рынковую цену материала;
 • Во-вторых – технология проста;
 • В-третьих – освоить нюансы строительства может практически любой желающий.

Интересный факт. Для достижения одинакового теплосберегающего эффекта, понадобится брус диаметром 220 мм, тогда как толщина кирпичной кладки будет практически в три раза больше – 600 мм.

Очевидно, что строительство домов из бруса позволит сэкономить на расходе материала и снизит смету по работам.

Для строительных целей сегодня подходит обычный брус и оцилиндрованное бревно. Также используется технология возведения деревянных домов из клееного бруса. В основном, дерево характеризуется следующими показателями:

Плюсы дерева

Минусы дерева

Прочность,

Пожароопасность,

Скорость возведения,

Склонность впитывать влагу,

Высокая теплоизоляция,

Необходимость специальной обработки от паразитов,

Экономия на легком фундаменте,

Обычный брус дает усадку стен.

Экономия на облицовке.

 

Возведение дома из панелей

как построить недорогой домВ данной отрасли хотим обратить ваше внимание на строительство домов из СИП панелей. Здесь применяются специальные каркасные листы, послойно склеенные с утеплителем в композитные плиты. Эта конструкция не выпускает из дома тепло, но вместе с этим обеспечивает хороший воздухообмен.

С недавнего времени в Украине заинтересовались строительством каркасных домов, более известных, как дома из сендвич панелей. Возводят их из утепленных жестких плит. Сборка такого дома происходит очень быстро, в финансовом плане это значительно дешевле бетонных, кирпичных и деревянных коттеджей.

Немало разговоров ведется вокруг модульных домов. Они могут возводиться без фундамента практически в течение 10 дней.

Примерно 80% такого здания производится на заводе в виде отдельных секций (модулей) со всеми необходимыми коммуникациями.

На стройплощадке их просто складывают по проекту. Кстати, подобные строения можно и разобрать, и перевезти в другое место.

Все постройки, возведенные из панелей, теплоизолированы, (а это экономия на утеплителе) и не требуют больших капиталовложений на строительные работы.

Альтернативные материалы и современные технологии

из какого материала дешевле построить дом

В качестве альтернативных материалов мы представим новые или хорошо усовершенствованные старые разработки строительной отрасли, а именно:

 1. Строительство дома из соломенных блоков. Да, это реально и оправдано. Здесь используется каркасная технология, а пространство между балками заполняют спрессованной соломой в специальных рамах или матах. Затем следует облицовка и дом готов.
 2. Строительство саманных домов в Киеве. Саман – это глина, смешанная с соломой. Что очень выгодно для тех, кто стремиться построить дом недорого своими руками. Возведение стен здесь можно выполнять по монолитной технологии, методом съемной опалубки или из блоков.
 3. Строительство каркасного монолитного дома. Это бетонное сооружение с металлическим каркасом по контуру, которое может возводится в минимальные сроки и может воспроизводить любые архитектурные идеи.

Тип дома

Плюсы

Минусы

Соломенные дома

Минимальная цена,

Хорошая теплоизоляция,

Экономия на материале, работах и фундаменте,

Срок службы 50 – 60 лет.

Плохая влагостойкость,

Склонность к гниению,

Необходимость обработки против паразитов.

Саманные дома

Соблюдение баланса температур, летом в доме прохладно, зимой – тепло,

Экологичность,

Звукоизоляция,

Пожаробезопасность,

Срок службы 50 – 70 лет.

Плохая влагостойкость,

Долгий процесс постройки,

Необходимость обработки от грызунов.

Каркасно-монолитные дома

Прочность,

Быстрота сборки,

Отсутствие несущих конструкций и возможность любой планировки,

Срок службы больше 100 лет.

При нарушении технологии строительства возможна усадка и трещины.

Перечисленные материалы будут более бюджетным вариантом, по сравнению с кирпичом, деревом, модульным строительством и сендвич панелями.

Сравнение самых востребованных стройматериалов

 

Перед тем как построить недорогой дом, стоит ознакомиться с некоторыми техническими характеристиками строительных материалов. Это позволит подобрать решение, адаптированное под ваши климатические условиям и требования долговечности.

таблица стеновых материалов
Надеемся, наша статья помогла вам разобраться, из какого материала дешевле построить дом. В свою очередь, компания Eco House с удовольствием предоставит вам любые технические консультации. Мы будем рады качественно выполнить работу и обеспечить оптимальную стоимость строительства коттеджей, домов и дач в Украине.

Замовити зворотній дзвінок