Мрієте про власний будинок, але не хочете переплачувати? Що ж, перш ніж втілювати це бажання в реальність, варто добре подумати, для яких цілей зводиться будівля. Якщо мова йде про дачу, куди ви будете навідуватись сезонно – це одне, але коли справа доходить до постійного житла – тут все зовсім інакше. Отож, давайте розберемось, з чого вигідніше будувати будинок та які матеріали вам знадобляться.
Зміст статті
- Дешевий будинок своїми руками – етап проектування
- З чого побудувати будинок недорого – вибір матеріалів
- Цегляне будівництво
- Будівництво будинку з бетонних блоків
- Спорудження будинку з дерева
- Зведення будинку з панелей
- Альтернативні матеріали і сучасні технології
- Порівняння найбільш затребуваних будматеріалів
Дешевий будинок своїми руками – етап проектування
Для тих, хто прагне побудувати будинок недорого, будь то своїми руками, або за допомогою фахівців, важливо зрозуміти, де економія буде розумною, а де – недоречною. Так, можна вибрати бюджетний матеріал, частину робіт виконати самостійно, але, перше, на що варто звернути увагу – це етап проектування. Створюючи проекти приватних будинків в Києві, компанія Eco House реалізувала тисячі неймовірних ідей. Разом з цим, ми переконалися, що заощадити можна за рахунок ергономічного планування та конструктивних елементів будівлі. Отож, як побудувати найдешевший будинок і яке житло належить до цієї категорії?
- Будинок простої квадратної або прямокутної конструкції, адже чим складнішою є форма споруди, тим дорожче її відтворити.
- Одноповерховий (без сходів, перекриттів і т.д., що збільшують витрати) або невеликий двоповерховий будинок з продуманим використанням наявного простору.
- Будинок з низько заглибленим фундаментом без підвалу (врахуйте, що будівництво підвального приміщення збільшує витрати приблизно на 30%).
- Будинок з простим двох- або чотирьохскатним дахом (наявність мансардних вікон, великої кількості кутів, переходів, люкарн може в 2-3 рази збільшити вартість даху).
- Будинок з традиційними прямими зовнішніми стінами і стандартними вікнами (без арок, колон, балконів і т.п.)
Сподіваємось, що логіка рішень тут зрозуміла – чим менше складних конструктивних елементів, тим вищою є ймовірність побудувати будинок дешево.
Клієнтів зазвичай приваблює оригінальна архітектура будівлі, красива картинка, але, на жаль, подібні рішення дуже дорогі. Якщо ви захочете замовити проектування будинків і котеджів на нашому сайті, ми із задоволенням запропонуємо типові проекти сучасного і, разом з тим, економного житла.
З чого побудувати будинок недорого – вибір матеріалів
Отож, перейдемо до найважливішого запитання – вибору найбільш економного матеріалу. Якими критеріями він повинен володіти? Погоджуючись з більшістю будівельних експертів, ми вважаємо, що будматеріали для будинків постійного проживання повинні володіти параметрами:
міцності;
довговічності;
низької теплопровідність;
хорошої шумоізоляції;
морозостійкості;
вологонепроникності.
Всі види матеріалів, які підходять для зведення постійного житла, ми умовно об’єднали в 5 груп:
Цегла та її види;
Легкі бетонні блоки;
Дерево;
Спеціальні панелі;
Альтернативні матеріали і нові технології.
Відзначимо, що на нашому сайті можна замовити будинок повністю під ключ з будь-якого матеріалу цієї групи.
Цегляне будівництво
Міцність – одна з найважливіших характеристик цегли. Цей матеріал дозволяє зводити наймасштабніші будівлі і добре протистоїть дії зовнішніх чинників. Але, оцінюючи його з точки зору ціни, відзначимо, що забудовника чекають досить великі фінансові витрати. Більш того, для забезпечення хорошої енергоефективності, стіни з керамічної або силікатної цегли потребують утеплення, а під будівлею потрібно заложити міцний фундамент.
Зате будинок, побудований з цегли, не згорить, не згниє і не піддастся усадці.
Плюси цегли | Мінуси цегли |
Міцність, | Велика вага, |
Довговічність, | Висока теплопровідність, а це необхідність додаткового утеплення, |
Морозостійкість, | Потрібен міцний фундамент, |
Надійність, | Висока вартість матеріалу, |
Привабливий зовнішній вигляд, | Тривалий процес будівництва. |
Можливість втілити будь-який складний проект. |
Будівництво будинку з бетонних блоків
Поява на ринку бетонних блоків склала величезну конкуренцію цеглі і змусила її суттєво поступитись позиціями.
Доступна ціна – це вагомий фактор, що схиляє забудовника зробити свій вибір на користь блоків. Вони дозволяють побудувати як дешевий будинок, так і звести будівлю складного типу.
Варто також зазначити, що блоки є великогабаритним матеріалом, здатним замінити від 4 до 14 стандартних цеглин. Що це означає для клієнта? Те, що його будинок побудується швидше і дешевше. На нашому сайті можна замовити будівництво будинків в Києві з широкого спектру матеріалів, в тому числі блоків наступних видів:
газоблоку;
піноблоку;
керамоблоку;
термоблоку.
Піно- і газоблоки володіють фактично однаковими технічними характеристиками, відрізняючись внутрішньою структурою. Піноблок виготовляється з піску, цементу, вапна і піноутворювача. У нього замкнуті пори, низька вага і високі енергозберігаючі здібності. Будівництво будинків з піноблоків в Києві не потребує додаткового захисту від вологи.
Газоблок виготовляють з бетонної суміші і газоутворювача, тому в його структурі є невеликі наскрізні канали. Обидва матеріали випускаються в різних розмірах, що дозволяє забудовнику підібрати потрібний блок для реалізації свого проекту. З цієї причини зведення будинків з газоблоку в Києві вважається цілком виправданим.
Будинки з керамічних блоків стали досить популярними в Європі і поступово завойовують ринок України. Виготовляють матеріал з обпаленої глини і деревної стружки. Блок має пори і рифлену поверхню, з’єднується за принципом паз-гребінь. Будувати з нього можна швидко і недорого.
Будівництво будинків з термоблоків в Києві – це дуже вигідне рішення. Їх зводять з пінополістирольних блоків, що заповнюються бетоном. Технологія також відома як будівництво будинків методом незнімної опалубки. Житло виходить повністю теплоізольованим і не потребує додаткового утеплення, що теж економить власнику чималі кошти.
Тому, якщо ви шукайте спосіб, як дешево побудувати будинок, є сенс використати термоблоки. Вартість будівництва у них невисока, а енергоефективність в рази вище, в порівнянні з тією ж цеглою.
Матеріал | Плюси | Мінуси |
Газоблок | Морозостійкість, Вогнестійкість, Екологічність, Невисока ціна, Швидкість кладки. | Крихкість, Висока водопроникність, Потреба в міцному фундаменті. |
Піноблок | Енергоефективність, Швидкість зведення, Низька теплопровідність, Звукоізоляція, Доступна ціна. | Потреба в міцному фундаменті, Крихкість. |
Керамоблок | Низька теплопровідність, Легкість, Екологічність, Швидкість спорудження, Довговічність. | Невисока міцність, Вразливість до вологи, Низька звукоізоляція. |
Термоблок | Міцність, Пожежна безпека, Енергоефективність, Не має потреби в теплоізоляції. | Низька повітропроникність стін, Необхідність установки системи вентиляції |
Спорудження будинку з дерева
Факти говорять про те, що будівництво дерев’яних будинків схиляє в свій бік багато забудовників. Це древній і перевірений метод. Якщо вибирати, з чого дешевше побудувати будинок своїми руками, то натуральне дерево стане безпрограшним варіантом.
По-перше – це вигідно навіть з огляду на ринкову ціну матеріалу,
По-друге – технологія проста,
По-третє – освоїти нюанси будівництва може практично будь-хто.
Цікавий факт. Для досягнення однакового теплозберігаючого ефекту, знадобиться брус діаметром 220 мм, тоді як товщина цегляної кладки сягне 600 мм, що практично в три рази більше.
Очевидно, що будівництво будинків з бруса дозволить заощадити на витратах матеріалу і знизить кошторис робіт.
Для будівельних цілей сьогодні підходить звичайний брус і оциліндровані колоди. Також використовується технологія зведення дерев’яних будинків з клеєного бруса. В основному, дерево характеризується наступними показниками:
Плюси дерева | Мінуси дерева |
Міцність, | Пожежонебезпека, |
Швидкість зведення, | Схильність вбирати вологу, |
Висока теплоізоляція, | Необхідність спеціальної обробки від паразитів, |
Економія на легкому фундаменті, | Звичайний брус дає усадку стін. |
Економія на облицюванні. |
Зведення будинку з панелей
Хочемо звернути вашу увагу на будівництво будинків з СІП панелей. Тут застосовуються спеціальні каркасні листи, пошарово склеєні з утеплювачем в композитні плити. Ця конструкція не випускає з дому тепло, але разом з цим забезпечує хороший повітрообмін.
З недавнього часу в Україні зацікавилися будівництвом каркасних будинків, більш відомих, як будинки з сендвіч панелей. Зводять їх з утеплених жорстких плит. Будівництво такого будинку відбувається дуже швидко, а в фінансовому плані це значно дешевше бетонних, цегляних і дерев’яних котеджів.
Чимало розмов точиться навколо модульних будинків. Вони можуть зводитися без фундаменту, практично протягом 10 днів.
Приблизно 80% такого будинку виготовляється на заводі у вигляді окремих секцій (модулів) з усіма необхідними комунікаціями.
На будмайданчику їх просто складають по проекту. До речі, подібні будівлі можна розібрати і перевезти в інше місце.
Всі споруди, зведені з панелей, теплоізольовані, (а це економія на утеплювачі) і не потребують великих капіталовкладень на будівельні роботи.
Альтернативні матеріали та сучасні технології
В якості альтернативних матеріалів сьогодні ми представимо:
- Будівництво будинку з солом’яних блоків. Так, це реально і виправдано. Тут використовується каркасна технологія, а простір між балками заповнюють спресованою соломою в спеціальних рамах або матах. Потім виконується облицювання і будинок готовий.
- Будівництво саманних будинків в Києві. Саман – це глина, змішана з соломою, що дуже вигідно для тих, хто прагне побудувати будинок недорого своїми руками. Зведення стін тут відбувається за монолітною технологією, методом знімної опалубки чи з блоків.
- Будівництво каркасного монолітного будинку. Це бетонна споруда з металевим каркасом по контуру, яка зводиться в мінімальні терміни і може відтворювати будь-які архітектурні ідеї.
Тип будинку | Плюси | Мінуси |
Солом’яні будинки | Мінімальна ціна, Хороша теплоізоляція, Економія на матеріалі, роботах і фундаменті, Термін служби 50 – 60 років. | Погана вологостійкість, Схильність до гниття, Необхідність обробки проти паразитів. |
Саманні будинки | Дотримання балансу температур, влітку в будинку прохолодно, взимку – тепло, Екологічність, Звукоізоляція, Пожежна безпека, Термін служби 50 – 70 років. | Погана вологостійкість, Довгий процес будівництва, Необхідність обробки від гризунів. |
Каркасно-монолітні будинки | Міцність, Швидкість збірки, Відсутність несучих конструкцій і можливість будь-якого планування, Термін служби більше 100 років. | При порушенні технології будівництва можлива усадка і тріщини. |
Перераховані матеріали будуть більш бюджетним варіантом, в порівнянні з цеглою, деревом, модульним будівництвом і сендвіч панелями.
Порівняння найбільш затребуваних будматеріалів
Перед тим, як побудувати недорогий будинок, варто ознайомитись з деякими технічними характеристиками будівельних матеріалів. Це дозволить підібрати рішення, адаптоване під ваші кліматичні умовами та вимоги довговічності.
Сподіваємось, наша стаття допомогла вам розібратись, з якого матеріалу дешевше побудувати будинок. У свою чергу, компанія Eco House із задоволенням надасть вам будь-які технічні консультації. Ми будемо раді якісно виконати роботу і забезпечити оптимальну вартість будівництва котеджів, будинків і дач в Україні.