Мрієте про власний будинок, але не хочете переплачувати? Що ж, перш ніж втілювати це бажання в реальність, варто добре подумати, для яких цілей зводиться будівля. Якщо мова йде про дачу, куди ви будете навідуватись сезонно – це одне, але коли справа доходить до постійного житла – тут все зовсім інакше. Отож, давайте розберемось, з чого вигідніше будувати будинок та які матеріали вам знадобляться.

Зміст статті

 • Дешевий будинок своїми руками – етап проектування
 • З чого побудувати будинок недорого – вибір матеріалів
 • Цегляне будівництво
 • Будівництво будинку з бетонних блоків
 • Спорудження будинку з дерева
 • Зведення будинку з панелей
 • Альтернативні матеріали і сучасні технології
 • Порівняння найбільш затребуваних будматеріалів

Дешевий будинок своїми руками – етап проектування

Для тих, хто прагне побудувати будинок недорого, будь то своїми руками, або за допомогою фахівців, важливо зрозуміти, де економія буде розумною, а де – недоречною. Так, можна вибрати бюджетний матеріал, частину робіт виконати самостійно, але, перше, на що варто звернути увагу – це етап проектування. Створюючи проекти приватних будинків в Києві, компанія Eco House реалізувала тисячі неймовірних ідей. Разом з цим, ми переконалися, що заощадити можна за рахунок ергономічного планування та конструктивних елементів будівлі. Отож, як побудувати найдешевший будинок і яке житло належить до цієї категорії?

 • Будинок простої квадратної або прямокутної конструкції, адже чим складнішою є форма споруди, тим дорожче її відтворити.
 • Одноповерховий (без сходів, перекриттів і т.д., що збільшують витрати) або невеликий двоповерховий будинок з продуманим використанням наявного простору.
 • Будинок з низько заглибленим фундаментом без підвалу (врахуйте, що будівництво підвального приміщення збільшує витрати приблизно на 30%).
 • Будинок з простим двох- або чотирьохскатним дахом (наявність мансардних вікон, великої кількості кутів, переходів, люкарн може в 2-3 рази збільшити вартість даху).
 • Будинок з традиційними прямими зовнішніми стінами і стандартними вікнами (без арок, колон, балконів і т.п.)

Сподіваємось, що логіка рішень тут зрозуміла – чим менше складних конструктивних елементів, тим вищою є ймовірність побудувати будинок дешево.

Клієнтів зазвичай приваблює оригінальна архітектура будівлі, красива картинка, але, на жаль, подібні рішення дуже дорогі. Якщо ви захочете замовити проектування будинків і котеджів на нашому сайті, ми із задоволенням запропонуємо типові проекти сучасного і, разом з тим, економного житла.

З чого побудувати будинок недорого – вибір матеріалів

Отож, перейдемо до найважливішого запитання – вибору найбільш економного матеріалу. Якими критеріями він повинен володіти? Погоджуючись з більшістю будівельних експертів, ми вважаємо, що будматеріали для будинків постійного проживання повинні володіти параметрами:

 • міцності;

 • довговічності;

 • низької теплопровідність;

 • хорошої шумоізоляції;

 • морозостійкості;

 • вологонепроникності.

Всі види матеріалів, які підходять для зведення постійного житла, ми умовно об’єднали в 5 груп:

 1. Цегла та її види;

 2. Легкі бетонні блоки;

 3. Дерево;

 4. Спеціальні панелі;

 5. Альтернативні матеріали і нові технології.

Відзначимо, що на нашому сайті можна замовити будинок повністю під ключ з будь-якого матеріалу цієї групи.

Цегляне будівництво

Міцність – одна з найважливіших характеристик цегли. Цей матеріал дозволяє зводити наймасштабніші будівлі і добре протистоїть дії зовнішніх чинників. Але, оцінюючи його з точки зору ціни, відзначимо, що забудовника чекають досить великі фінансові витрати. Більш того, для забезпечення хорошої енергоефективності, стіни з керамічної або силікатної цегли потребують утеплення, а під будівлею потрібно заложити міцний фундамент.

Зате будинок, побудований з цегли, не згорить, не згниє і не піддастся усадці.

Плюси цегли

Мінуси цегли

Міцність,

Велика вага,

Довговічність,

Висока теплопровідність, а це необхідність додаткового утеплення,

Морозостійкість,

Потрібен міцний фундамент,

Надійність,

Висока вартість матеріалу,

Привабливий зовнішній вигляд,

Тривалий процес будівництва.

Можливість втілити будь-який складний проект.

 

Будівництво будинку з бетонних блоків

Поява на ринку бетонних блоків склала величезну конкуренцію цеглі і змусила її суттєво поступитись позиціями.

Доступна ціна – це вагомий фактор, що схиляє забудовника зробити свій вибір на користь блоків. Вони дозволяють побудувати як дешевий будинок, так і звести будівлю складного типу.

Варто також зазначити, що блоки є великогабаритним матеріалом, здатним замінити від 4 до 14 стандартних цеглин. Що це означає для клієнта? Те, що його будинок побудується швидше і дешевше. На нашому сайті можна замовити будівництво будинків в Києві з широкого спектру матеріалів, в тому числі блоків наступних видів:

 • газоблоку;

 • піноблоку;

 • керамоблоку;

 • термоблоку.

Піно- і газоблоки володіють фактично однаковими технічними характеристиками, відрізняючись внутрішньою структурою. Піноблок виготовляється з піску, цементу, вапна і піноутворювача. У нього замкнуті пори, низька вага і високі енергозберігаючі здібності. Будівництво будинків з піноблоків в Києві не потребує додаткового захисту від вологи.

Газоблок виготовляють з бетонної суміші і газоутворювача, тому в його структурі є невеликі наскрізні канали. Обидва матеріали випускаються в різних розмірах, що дозволяє забудовнику підібрати потрібний блок для реалізації свого проекту. З цієї причини зведення будинків з газоблоку в Києві вважається цілком виправданим.

Будинки з керамічних блоків стали досить популярними в Європі і поступово завойовують ринок України. Виготовляють матеріал з обпаленої глини і деревної стружки. Блок має пори і рифлену поверхню, з’єднується за принципом паз-гребінь. Будувати з нього можна швидко і недорого.

Будівництво будинків з термоблоків в Києві – це дуже вигідне рішення. Їх зводять з пінополістирольних блоків, що заповнюються бетоном. Технологія також відома як будівництво будинків методом незнімної опалубки. Житло виходить повністю теплоізольованим і не потребує додаткового утеплення, що теж економить власнику чималі кошти.

Тому, якщо ви шукайте спосіб, як дешево побудувати будинок, є сенс використати термоблоки. Вартість будівництва у них невисока, а енергоефективність в рази вище, в порівнянні з тією ж цеглою.

Матеріал

Плюси

Мінуси

Газоблок

Морозостійкість,

Вогнестійкість,

Екологічність,

Невисока ціна,

Швидкість кладки.

Крихкість,

Висока водопроникність,

Потреба в міцному фундаменті.

Піноблок

Енергоефективність,

Швидкість зведення,

Низька теплопровідність,

Звукоізоляція,

Доступна ціна.

Потреба в міцному фундаменті,

Крихкість.

Керамоблок

Низька теплопровідність,

Легкість,

Екологічність,

Швидкість спорудження,

Довговічність.

Невисока міцність,

Вразливість до вологи,

Низька звукоізоляція.

Термоблок

Міцність,

Пожежна безпека,

Енергоефективність,

Не має потреби в теплоізоляції.

Низька повітропроникність стін,

Необхідність установки системи вентиляції

Спорудження будинку з дерева

 

Факти говорять про те, що будівництво дерев’яних будинків схиляє в свій бік багато забудовників. Це древній і перевірений метод. Якщо вибирати, з чого дешевше побудувати будинок своїми руками, то натуральне дерево стане безпрограшним варіантом.

 • По-перше – це вигідно навіть з огляду на ринкову ціну матеріалу,

 • По-друге – технологія проста,

 • По-третє – освоїти нюанси будівництва може практично будь-хто.

Цікавий факт. Для досягнення однакового теплозберігаючого ефекту, знадобиться брус діаметром 220 мм, тоді як товщина цегляної кладки сягне 600 мм, що практично в три рази більше.

Очевидно, що будівництво будинків з бруса дозволить заощадити на витратах матеріалу і знизить кошторис робіт.

Для будівельних цілей сьогодні підходить звичайний брус і оциліндровані колоди. Також використовується технологія зведення дерев’яних будинків з клеєного бруса. В основному, дерево характеризується наступними показниками:

Плюси дерева

Мінуси дерева

Міцність,

Пожежонебезпека,

Швидкість зведення,

Схильність вбирати вологу,

Висока теплоізоляція,

Необхідність спеціальної обробки від паразитів,

Економія на легкому фундаменті,

Звичайний брус дає усадку стін.

Економія на облицюванні.

 

 

Зведення будинку з панелей

 

Хочемо звернути вашу увагу на будівництво будинків з СІП панелей. Тут застосовуються спеціальні каркасні листи, пошарово склеєні з утеплювачем в композитні плити. Ця конструкція не випускає з дому тепло, але разом з цим забезпечує хороший повітрообмін.

З недавнього часу в Україні зацікавилися будівництвом каркасних будинків, більш відомих, як будинки з сендвіч панелей. Зводять їх з утеплених жорстких плит. Будівництво такого будинку відбувається дуже швидко, а в фінансовому плані це значно дешевше бетонних, цегляних і дерев’яних котеджів.

Чимало розмов точиться навколо модульних будинків. Вони можуть зводитися без фундаменту, практично протягом 10 днів.

Приблизно 80% такого будинку виготовляється на заводі у вигляді окремих секцій (модулів) з усіма необхідними комунікаціями.

На будмайданчику їх просто складають по проекту. До речі, подібні будівлі можна розібрати і перевезти в інше місце.

Всі споруди, зведені з панелей, теплоізольовані, (а це економія на утеплювачі) і не потребують великих капіталовкладень на будівельні роботи.

Альтернативні матеріали та сучасні технології

В якості альтернативних матеріалів сьогодні ми представимо:

 • Будівництво будинку з солом’яних блоків. Так, це реально і виправдано. Тут використовується каркасна технологія, а простір між балками заповнюють спресованою соломою в спеціальних рамах або матах. Потім виконується облицювання і будинок готовий.
 • Будівництво саманних будинків в Києві. Саман – це глина, змішана з соломою, що дуже вигідно для тих, хто прагне побудувати будинок недорого своїми руками. Зведення стін тут відбувається за монолітною технологією, методом знімної опалубки чи з блоків.
 • Будівництво каркасного монолітного будинку. Це бетонна споруда з металевим каркасом по контуру, яка зводиться в мінімальні терміни і може відтворювати будь-які архітектурні ідеї.

Тип будинку

Плюси

Мінуси

Солом’яні будинки

Мінімальна ціна,

Хороша теплоізоляція,

Економія на матеріалі, роботах і фундаменті,

Термін служби 50 – 60 років.

Погана вологостійкість,

Схильність до гниття,

Необхідність обробки проти паразитів.

Саманні будинки

Дотримання балансу температур, влітку в будинку прохолодно, взимку – тепло,

Екологічність,

Звукоізоляція,

Пожежна безпека,

Термін служби 50 – 70 років.

Погана вологостійкість,

Довгий процес будівництва,

Необхідність обробки від гризунів.

Каркасно-монолітні будинки

Міцність,

Швидкість збірки,

Відсутність несучих конструкцій і можливість будь-якого планування,

Термін служби більше 100 років.

При порушенні технології будівництва можлива усадка і тріщини.

 

Перераховані матеріали будуть більш бюджетним варіантом, в порівнянні з цеглою, деревом, модульним будівництвом і сендвіч панелями.

Порівняння найбільш затребуваних будматеріалів

Перед тим, як побудувати недорогий будинок, варто ознайомитись з деякими технічними характеристиками будівельних матеріалів. Це дозволить підібрати рішення, адаптоване під ваші кліматичні умовами та вимоги довговічності.

Сподіваємось, наша стаття допомогла вам розібратись, з якого матеріалу дешевше побудувати будинок. У свою чергу, компанія Eco House із задоволенням надасть вам будь-які технічні консультації. Ми будемо раді якісно виконати роботу і забезпечити оптимальну вартість будівництва котеджів, будинків і дач в Україні.